Directory based field (7.x-1.0-beta2) - en to gl translation catalogue (5 entries)

en: Default
gl: Predeterminado

en: Add
gl: Engadir

en: Directory
gl: Directorio

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
gl: %name: o valor non pode ter máis de %max carácteres.

en: This field stores varchar text in the database.
gl: Este campo almacena texto varchar na base de datos.
