Directory based field (7.x-1.0-rc1) - en to sv translation catalogue (5 entries)

en: Default
sv: Förvald

en: Add
sv: Lägg till

en: Directory
sv: Katalog

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
sv: %name: värdet får inte vara längre än %max tecken.

en: This field stores varchar text in the database.
sv: Detta fält lagrar text av typen varchar i databasen.
