Directory based field (7.x-1.0-rc2) - en to cs translation catalogue (5 entries)

en: Default
cs: Výchozí

en: Add
cs: Přidat

en: Directory
cs: Adresář

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
cs: %name: hodnota nesmí mít větší počet znaků než %max.

en: This field stores varchar text in the database.
cs: Toto pole ukládá do databáze text typu 'varchar'.
