Directory based field (7.x-1.0-rc2) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Default
ru: По умолчанию

en: Add
ru: Добавить

en: Directory
ru: Каталог

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
ru: %name: значение не может превышать %max символов.

en: This field stores varchar text in the database.
ru: Это поле хранит текст varchar в базе данных.
