Directory based field (7.x-1.0-rc2) - en to sk translation catalogue (5 entries)

en: Default
sk: Predvolené

en: Add
sk: Pridať

en: Directory
sk: Adresár

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
sk: %name: meno nemôže byť dlhšie ako %max znakov.

en: This field stores varchar text in the database.
sk: Toto pole ukladá do databázy text použitím typu varchar.
