Directory based field (7.x-1.0-rc3) - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Default
de: Standard

en: Add
de: Hinzufügen

en: Directory
de: Verzeichnis

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
de: %name: Der Wert darf nicht länger als %max Zeichen sein.

en: This field stores varchar text in the database.
de: Dieses Feld speichert varchar Text in der Datenbank.
