Directory based field (7.x-1.0-rc3) - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: Default
uk: Базово

en: Add
uk: Додати

en: Directory
uk: Каталог

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
uk: %name: значення не може перевищувати %max символів.

en: This field stores varchar text in the database.
uk: Це поле записує в базу даних текст змінної довжини.
