Directory based field (7.x-1.0-rc4) - en to hu translation catalogue (5 entries)

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Directory
hu: Könyvtár

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
hu: %name: az érték nem lehet hosszabb %max karakternél.

en: This field stores varchar text in the database.
hu: Ez a mező változó hosszúságú szöveget tárol az adatbázisban.
