Directory based field (7.x-1.0-rc6) - en to pl translation catalogue (6 entries)

en: Default
pl: Domyślny

en: Add
pl: Dodaj

en: Directory
pl: Katalog

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
pl: %name: wartość nie może być dłuższa niż %max znaków.

en: This field stores varchar text in the database.
pl: To pole przechowuje w bazie danych tekst o zmiennej długości.

en: Navigation @fieldname
pl: Nawigacja @fieldname
