Directory based field (7.x-1.0-rc7) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Default
pt: Por defeito

en: Add
pt: Adicionar

en: Directory
pt: Diretório

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
pt: %name: o valor não pode ser mais longo do que %max caracteres.

en: This field stores varchar text in the database.
pt: Este campo armazena texto de comprimento variável na base de dados.
