Directory based field (7.x-1.0-rc8) - en to es translation catalogue (5 entries)

en: Default
es: Por defecto

en: Add
es: Agregar

en: Directory
es: Directorio

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
es: %name: El valor no puede ser superior a %max caracteres.

en: This field stores varchar text in the database.
es: Este campo almacena texto varchar en la base de datos.
