oEmbed (7.x-0.1-alpha2) - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Operations
sv: Funktioner

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: default
sv: förvald

en: Name
sv: Namn

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Provider
sv: Leverantör

en: on
sv: på

en: Storage
sv: Lagring

en: Presets
sv: Förval

en: Providers
sv: Leverantörer

en: Maximum width of embed
sv: Största bredd på inbäddning

en: The maximum width of an embed, isn't respected by all providers
sv: Den största bredden på en inbäddning, respekteras inte av alla leverantörer

en: Maximum height of embed
sv: Högsta höjd på inbäddning

en: The maximum height of an embed, isn't respected by all providers
sv: Den högsta höjden på en inbäddning, respekteras inte av alla leverantörer

en: The url parameter is required
sv: Parametern URL är obligatorisk

en: Could not find a provider that supports this url
sv: Kunde inte hitta en leverantör som stöder denna URL

en: Replaces oEmbed-enabled URL:s with embedded content
sv: Ersätter oEmbed-aktiverade URL:er med inbäddat innehåll

en: oEmbed Provider
sv: oEmbed Leverantör

en: Max width
sv: Största bredd

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: A maximum width in pixels of the embed or 0 for no maximum.
sv: En största bredd i pixlar på inbäddningen eller 0 för inget största.

en: Max height
sv: Högsta höjd

en: A maximum height in pixels of the embed or 0 for no maximum.
sv: En högsta höjd i pixlar på inbäddningen eller 0 för inget högsta.

en: Disable title when other embeddable data is available
sv: Inaktivera titel när annan inbäddningsbar data är tillgänglig

en: oEmbed Field
sv: Fält för oEmbed

en: A human-readable title for the provider.
sv: En människoläsbar titel för leverantören.

en: Providers enabled by default
sv: Leverantörer aktiverade som standard

en: This option defines whether providers should be enabled by default or not.
sv: Detta val definierar huruvida leverantörer skall aktiveras som standard eller ej.

en: Settings for the Embed.ly provider.
sv: Inställningar för Embed.ly leverantören.

en: Provides definitions for all of Embed.ly:s providers
sv: Tillhandahåller definitioner för alla Embed.ly:s leverantörer

en: None (original image)
sv: Ingen (ursprunglig bild)
