oEmbed (7.x-0.1-alpha2) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Operations
tr: İşlemler

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: default
tr: öntanımlı

en: Name
tr: İsim

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: Image style
tr: Resim stili

en: Max height
tr: En fazla yükseklik

en: Endpoint
tr: Uç nokta

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)
