OpenFed CMS Theme (7.x-1.2-rc1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Multiple select
it: Selezione multipla

en: Label
it: Etichetta

en: Top
it: In cima

en: Text
it: Testo

en: Bottom
it: In fondo

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Navigation
it: Navigazione

en: Tools
it: Strumenti

en: Messages
it: Messaggi

en: Start page
it: Pagina inizio

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Tabs
it: Schede

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Enable or disable the display of certain page elements.
it: Attiva o disattiva la visualizzazione di un dato elemento di una pagina

en: Subscribe to @feed-title
it: Iscriviti a @feed-title
