OpenFed CMS Theme (7.x-1.3-rc4) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Read more
fr: Lire la suite

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Password
fr: Mot de passe

en: Multiple select
fr: Choix multiple

en: Label
fr: Libellé

en: Top
fr: Haut

en: Text
fr: Texte

en: Bottom
fr: Bas

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Tools
fr: Outils

en: Display breadcrumb
fr: Afficher le fil d'Ariane

en: Content Top
fr: Haut de contenu

en: Content Bottom
fr: Bas de contenu

en: Start page
fr: Page de démarrage

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: Tabs
fr: Onglets

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Enable or disable the display of certain page elements.
fr: Activer ou désactiver l'affichage de certains éléments des pages.

en: Checkbox
fr: Case à cocher

en: <a href="javascript:;" class="changer" id="text_resize_decrease"><sup>-</sup>A</a> <a href="javascript:;" class="changer" id="text_resize_reset">A</a> <a href="javascript:;" class="changer" id="text_resize_increase"><sup>+</sup>A</a><div id="text_resize_clear"></div>
fr: <a href=\"javascript:;\" class=\"changer\" id=\"text_resize_decrease\"><sup>-</sup>A</a> <a href=\"javascript:;\" class=\"changer\" id=\"text_resize_reset\">A</a> <a href=\"javascript:;\" class=\"changer\" id=\"text_resize_increase\"><sup>+</sup>A</a><div id=\"text_resize_clear\"></div>

en: Start Page
fr: Page de début

en: Subscribe to @feed-title
fr: Souscrire à @feed-title
