OpenFed CMS Theme (7.x-1.3-rc4) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: File
hi: फ़ाइल

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Multiple select
hi: चयन एकाधिक

en: Label
hi: लेबल

en: Top
hi: ऊपर

en: Text
hi: लेख

en: Bottom
hi: तल

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Tools
hi: उपकरण

en: Messages
hi: संदेश

en: Content Bottom
hi: सामग्री नीचे

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Copyright
hi: कॉपीराइट
