OpenFed Nerra (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Read more
de: Weiterlesen

en: Comments
de: Kommentare

en: File
de: Datei

en: Date
de: Datum

en: Password
de: Passwort

en: Multiple select
de: Mehrfachauswahl

en: Label
de: Beschriftung

en: Top
de: Oben

en: n/a
de: nicht vorhanden

en: Bottom
de: Unten

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Add new comment
de: Neuen Kommentar hinzufügen

en: Tools
de: Werkzeuge

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Display breadcrumb
de: Pfadnavigation anzeigen

en: Content Top
de: Inhaltsanfang

en: Content Bottom
de: Inhaltsende

en: You are here
de: Sie sind hier

en: Copyright
de: Urheberrecht

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Enable or disable the display of certain page elements.
de: Ermöglicht das Verbergen oder Anzeigen bestimmter Seitenelemente.

en: Checkbox
de: Kontrollkästchen

en: Search form
de: Suchformular

en: Subscribe to @feed-title
de: @feed-title abonnieren

en: Single select
de: Einzelauswahl
