OpenFed Nerra (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Comments
id: Komentar

en: Date
id: Tanggal

en: Password
id: Sandi

en: Multiple select
id: Pilihan berganda

en: Top
id: Atas

en: Text
id: Teks

en: n/a
id: t/t

en: Bottom
id: Dasar

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Navigation
id: Navigasi

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Tools
id: Alat

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Display breadcrumb
id: Tampilkan breadcrumb

en: Content Bottom
id: Konten bawah

en: You are here
id: Anda di sini

en: Tabs
id: Tab

en: Copyright
id: Hak Cipta

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Enable or disable the display of certain page elements.
id: Aktifkan atau nonaktifkan tampilan beberapa elemen halaman.

en: Search form
id: Form pencarian

en: Subscribe to @feed-title
id: Berlangganan @feed-title
