OpenFed Nerra (7.x-1.1-rc1) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Read more
ja: 続きを読む

en: Comments
ja: コメント

en: File
ja: ファイル

en: Date
ja: 日付

en: Password
ja: パスワード

en: Multiple select
ja: 複数選択

en: Label
ja: ラベル

en: Top
ja: トップ

en: Text
ja: テキスト

en: n/a
ja: 利用不可

en: Bottom
ja: ボトム

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Tools
ja: ツール

en: Messages
ja: メッセージ

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Content Top
ja: コンテンツトップ

en: You are here
ja: 現在地

en: Tabs
ja: タブ

en: Copyright
ja: 著作権

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Enable or disable the display of certain page elements.
ja: テーマで表示する特定のページ要素を指定してください。 チェックを入れたものが表示されます。

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: Search form
ja: 検索フォーム

en: Subscribe to @feed-title
ja: @feed-title を購読する
