OpenFed Nerra (7.x-1.1-rc1) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Read more
pt: Ler mais

en: Comments
pt: Comentários

en: File
pt: Ficheiro

en: Date
pt: Data

en: Password
pt: Senha

en: Multiple select
pt: Seleção múltipla.

en: Label
pt: Etiqueta

en: Top
pt: Topo

en: Text
pt: Texto

en: n/a
pt: não disponível

en: Bottom
pt: Baixo

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Navigation
pt: Navegação

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Messages
pt: Mensagens

en: Display breadcrumb
pt: Mostrar navegação estrutural

en: Content Bottom
pt: Conteúdo Inferior

en: You are here
pt: Está aqui

en: Tabs
pt: Separadores

en: Copyright
pt: Direitos de autor

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Enable or disable the display of certain page elements.
pt: Ativar ou desativar a exibição de determinados elementos da página.

en: Checkbox
pt: A caixa de selecção

en: Search form
pt: Formulário de pesquisa

en: Subscribe to @feed-title
pt: Subscrever @feed-title
