OpenFed Nerra (7.x-1.2-beta2) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Comments
fr: Commentaires

en: File
fr: Fichier

en: Password
fr: Mot de passe

en: Multiple select
fr: Choix multiple

en: Label
fr: Libellé

en: Top
fr: Haut

en: Text
fr: Texte

en: Bottom
fr: Bas

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Tools
fr: Outils

en: Display breadcrumb
fr: Afficher le fil d'Ariane

en: Content Top
fr: Haut de contenu

en: Content Bottom
fr: Bas de contenu

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: Tabs
fr: Onglets

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Enable or disable the display of certain page elements.
fr: Activer ou désactiver l'affichage de certains éléments des pages.

en: Checkbox
fr: Case à cocher

en: Search form
fr: Formulaire de recherche

en: Subscribe to @feed-title
fr: Souscrire à @feed-title
