OpenFed Nerra (7.x-1.2-beta4) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Password
fa: گذرواژه

en: Multiple select
fa: انتخاب چندگانه

en: Label
fa: برچسب

en: Top
fa: بالا

en: Text
fa: متن

en: n/a
fa: هیچ

en: Bottom
fa: پایین

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Tools
fa: ابزارها

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Content Top
fa: بالای محتوا

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Enable or disable the display of certain page elements.
fa: فعال یا غیرفعال نمودن نمایش عناصر یک صفحه خاص.

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: Subscribe to @feed-title
fa: اشتراک در @feed-title
