Offers & Wants (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Administration
de: Verwaltung

en: Image
de: Bild

en: Category
de: Kategorie

en: Continue
de: Weiter

en: Never
de: Nie

en: 1 day
de: 1 Tag

en: 5 days
de: 5 Tage

en: 2 months
de: 2 Monate

en: 3 months
de: 3 Monate

en: 6 months
de: 6 Monate

en: 1 year
de: 1 Jahr

en: 1 month
de: 1 Monat

en: All selections
de: Alle Auswahlen

en: 1 week
de: 1 Woche

en: 3 days
de: 3 Tage

en: 2 days
de: 2 Tage

en: 2 weeks
de: 2 Wochen

en: Offers
de: Angebote

en: The main table to hold the scheduler data.
de: Die Haupttabelle für Zeitplaner-Daten.

en: The foreign key to node.nid
de: Fremdschlüssel zur Beziehungstabelle

en: Wants
de: Suche

en: Subcategory
de: Unterkategorie

en: Edit categories
de: Kategorien bearbeiten

en: Offer categories
de: Angebotskategorien

en: Send an email to @name
de: Eine E-Mail an @name senden

en: See @name's profile
de: @name's Profil zeigen

en: Delete after
de: Löschen nach
