Offers & Wants (7.x-1.7) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Administration
de: Verwaltung

en: Categories
de: Kategorien

en: Image
de: Bild

en: Types
de: Typen

en: Default
de: Standard

en: Continue
de: Weiter

en: 1 year
de: 1 Jahr

en: 1 month
de: 1 Monat

en: 1 week
de: 1 Woche

en: @count months
de: @count Monate

en: Member
de: Mitglied

en: Test mode
de: Testmodus

en: Offers
de: Angebote

en: Try importing one or two first.
de: Versuchen Sie zuerst ein oder zwei zu importieren.

en: The main table to hold the scheduler data.
de: Die Haupttabelle für Zeitplaner-Daten.

en: The foreign key to node.nid
de: Fremdschlüssel zur Beziehungstabelle

en: Export to CSV
de: In CSV exportieren

en: Expiry date
de: Ablaufdatum

en: Wants
de: Suche

en: No offers have been entered.
de: Es wurden noch keine Inserate erstellt.

en: Save and publish
de: Speichern und veröffentlichen

en: Edit categories
de: Kategorien bearbeiten

en: Offer categories
de: Angebotskategorien

en: Delete after
de: Löschen nach

en: Save and unpublish
de: Speichern und Veröffentlichung zurücknehmen
