Office Hours (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: none
pt: nenhum

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda-feira

en: Tuesday
pt: Terça-feira

en: Wednesday
pt: Quarta-feira

en: Thursday
pt: Quinta-feira

en: Friday
pt: Sexta-feira

en: Saturday
pt: Sábado

en: hours
pt: horas

en: Fields
pt: Campos

en: Day
pt: Dia

en: Hidden
pt: Oculto

en: minutes
pt: minutos

en: Current status
pt: Situação atual

en: from
pt: de

en: Number of values
pt: Quantidade de valores

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
pt: Atenção! Mudar esta configuração após os dados terem sido cadastrados poderá resultar em perda de dados!

en: Hours format
pt: Formato de horas

en: 12 hrs
pt: 12 horas

en: and
pt: e

en: number
pt: número

en: Number of days to show
pt: Número de dias para mostrar

en: Formatting
pt: Formatação

en: Minutes should be between 0 and 59.
pt: Os minutos precisam estar entre 0 e 59.

en: Is open on one of the following days
pt: Está aberto em um dos seguintes dias

en: Is closed on one of the following days
pt: Está fechado em um dos seguintes dias

en: Choose hour
pt: Escolha a hora

en: 24 hrs
pt: 24 horas

en: half hours
pt: hora e meia

en: Show all days
pt: Mostrar todos os dias
