Office Hours (7.x-1.10) - en to es translation catalogue (32 entries)

en: Remove
es: Eliminar

en: Number of blocks
es: Número de bloques

en: none
es: ninguno

en: Sunday
es: Domingo

en: Monday
es: Lunes

en: Tuesday
es: Martes

en: Wednesday
es: Miércoles

en: Thursday
es: Jueves

en: Friday
es: Viernes

en: Saturday
es: Sábado

en: Time
es: Hora

en: hours
es: horas

en: Comment
es: Comentario

en: Fields
es: Campos

en: Day
es: Día

en: Hidden
es: Oculto

en: minutes
es: minutos

en: unlimited
es: sin límite

en: First day of week
es: Primer día de la semana

en: Hours
es: Horas

en: Current status
es: Estado actual

en: Number of values
es: Número de valores

en: and
es: y

en: number
es: número

en: Number of days to show
es: Cantidad de días a mostrar

en: Limit list to selected items
es: limitar lista a los elementos seleccionados

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
es: Si se marca, sólo los elementos presentados al usuario serán los que se seleccionen aquí.

en: Formatting
es: Formato

en: Add new @node_type
es: Añadir un nuevo @node_type

en: The end date for the @name field.
es: La fecha de finalización para el campo @name.

en: The start date for the @name field. Also use if mapping both start and end.
es: La fecha de inicio para el campo @name. Usese también si se están distribuyendo el inicio y el final.

en: @from to @to
es: @from hasta @to
