Office Hours (7.x-1.11) - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: Remove
ru: Удалить

en: Number of blocks
ru: Количество блоков

en: none
ru: нет

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Time
ru: Время

en: hours
ru: часов

en: Comment
ru: Комментарий

en: Fields
ru: Поля

en: Day
ru: День

en: Hidden
ru: Скрытый

en: minutes
ru: минут

en: unlimited
ru: неограничено

en: First day of week
ru: Первый день недели

en: Hours
ru: Часы

en: Current status
ru: Текущее состояние

en: Number of values
ru: Количество значений

en: and
ru: и

en: number
ru: число

en: Number of days to show
ru: Количество дней для показа

en: Limit list to selected items
ru: Ограничить список выбранными элементами

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
ru: Если отмечено, пользователю будут доступны только выбранные здесь варианты.

en: Formatting
ru: Форматирование

en: Add new @node_type
ru: Добавить тип @node_type
