Office Hours (7.x-1.4) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Remove
fr: Retirer

en: Number of blocks
fr: Nombre de blocs

en: none
fr: aucun(e)

en: hours
fr: heures

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Fields
fr: Champs

en: Day
fr: Jour

en: Hidden
fr: Caché

en: unlimited
fr: illimité

en: First day of week
fr: Premier jour de la semaine

en: Hours
fr: Heures

en: Current status
fr: Statut actuel

en: Number of values
fr: Nombre de valeurs

en: !title: !required
fr: !title : !required

en: 12 hrs
fr: 12h

en: and
fr: et

en: number
fr: nombre

en: Add more
fr: Rajouter

en: Limit list to selected items
fr: Limiter la liste aux éléments sélectionnés

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
fr: Si coché, les seuls éléments présentés à l'utilisateur seront ceux sélectionnés ici.

en: Formatting
fr: Formats

en: Office hours
fr: Horaires d'ouverture

[ctx: day_name]
en: Sunday
fr: Dimanche

[ctx: day_name]
en: Monday
fr: Lundi

[ctx: day_name]
en: Tuesday
fr: Mardi

[ctx: day_name]
en: Wednesday
fr: Mercredi

[ctx: day_name]
en: Thursday
fr: Jeudi

[ctx: day_name]
en: Friday
fr: Vendredi

[ctx: day_name]
en: Saturday
fr: Samedi

en: Separators
fr: Séparateurs

en: 24 hrs
fr: 24h

en: half hours
fr: Demi-heures

en: short
fr: court
