Office Hours (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Remove
ja: 削除

en: Number of blocks
ja: ブロック数

en: none
ja: なし

en: hours
ja: 時間

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Fields
ja: フィールド

en: Day
ja: 日

en: Hidden
ja: 非表示

en: minutes
ja: 分

en: unlimited
ja: 無制限

en: First day of week
ja: 週の最初の曜日

en: Hours
ja: 時

en: Current status
ja: 現在のステータス

en: Number of values
ja: 値の数

en: !title: !required
ja: !title： !required

en: and
ja: かつ

en: number
ja: 数値

en: Number of days to show
ja: 表示する日数

en: Add more
ja: さらに追加

en: Limit list to selected items
ja: 選択した項目だけをリストに表示

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
ja: このオプションを有効にすると、ここで選択することができるのはユーザーに表示される項目だけとなります。

en: Formatting
ja: 書式の設定

[ctx: day_name]
en: Sunday
ja: 日曜日

[ctx: day_name]
en: Monday
ja: 月曜日

[ctx: day_name]
en: Tuesday
ja: 火曜日

[ctx: day_name]
en: Wednesday
ja: 水曜日

[ctx: day_name]
en: Thursday
ja: 木曜日

[ctx: day_name]
en: Friday
ja: 金曜日

[ctx: day_name]
en: Saturday
ja: 土曜日
