Office Hours (7.x-1.5) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Remove
nl: Verwijderen

en: none
nl: geen

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Time
nl: Tijd

en: hours
nl: uren

en: Fields
nl: Velden

en: Day
nl: Dag

en: Hidden
nl: Verborgen

en: minutes
nl: minuten

en: unlimited
nl: ongelimiteerd

en: First day of week
nl: Eerste dag van de week

en: Hours
nl: Uren

en: Current status
nl: Huidige status

en: Number of values
nl: Aantal waardes

en: Hours format
nl: Uurformaat

en: 12 hrs
nl: 12-uurs

en: Validate hours
nl: Valideer uren

en: and
nl: en

en: number
nl: getal

en: Number of days to show
nl: Aantal te tonen dagen

en: Limit list to selected items
nl: Lijst beperken tot geselecteerde items

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
nl: Wanneer aangevinkt, zullen de items die hier geselecteerd zijn als enige aan de gebruiker gepresenteerd worden.

en: Formatting
nl: Opmaak

en: Add new @node_type
nl: @node_type toevoegen

en: The end date for the @name field.
nl: De einddatum voor het @name-veld

en: @from to @to
nl: @from tot @to

en: Show all days
nl: Alle dagen tonen

en: Hide all days
nl: Alle dagen verbergen
