Office Hours (7.x-1.7) - en to hu translation catalogue (46 entries)

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Number of blocks
hu: Blokkok száma

en: none
hu: nincs

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Time
hu: Idő

en: hours
hu: órák

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Fields
hu: Mezők

en: Day
hu: Nap

en: Hidden
hu: Rejtett

en: minutes
hu: perc

en: unlimited
hu: korlátlan

en: First day of week
hu: A hét első napja

en: Hours
hu: Órák

en: Current status
hu: Jelenlegi állapot

en: Number of values
hu: Értékek száma

en: Hours format
hu: Óra formátuma

en: 12 hrs
hu: 12 órás

en: Validate hours
hu: Órák ellenőrzése

en: and
hu: és

en: number
hu: szám

en: Limit list to selected items
hu: Lista szűkítése a bejelölt elemekre

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónak csak az itt kiválasztott elemek lesznek megmutatva.

en: Formatting
hu: Formázás

en: Add new @node_type
hu: Új @node_type hozzáadása

en: The end date for the @name field.
hu: @name mező befejezési dátuma.

en: Separators
hu: Elválasztók

en: @from to @to
hu: @from dátumtól @to dátumig

en: half hours
hu: fél óra

en: quarter hours
hu: negyed óra

en: 5 minute intervals
hu: 5 perces időköz

en: long
hu: hosszú

en: short
hu: rövid

en: %start is later then %end.
hu: %start későbbi érték, mint %end.

en: Start Hours
hu: Nyitás

en: End Hours
hu: Zárás

en: Show all days
hu: Minden nap mutatása

en: Show only open days
hu: Csak a nyitvatartási napok mutatása

en: Show next open day
hu: Csak a következő nyitvatartási nap mutatása

en: Hide all days
hu: Minden nap elrejtése
