Office Hours (7.x-1.8) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Remove
id: Hapus

en: none
id: tidak ada

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Time
id: Waktu

en: Comment
id: Komentar

en: Fields
id: Bidang isian

en: Day
id: Hari

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: unlimited
id: Tidak terbatas

en: First day of week
id: Hari pertama dalam sepekan

en: Number of values
id: Jumlah nilai

en: and
id: dan

en: Limit list to selected items
id: Batasi daftar terhadap item yang dipilih.

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
id: Jika dicentang, satu-satunya item yang akan disajikan kepada pengguna adalah yang dipilih disini.

en: Formatting
id: Format

en: Add new @node_type
id: Buat @node_type baru
