Office Hours (7.x-1.9) - en to pl translation catalogue (49 entries)

en: Remove
pl: Usuń

en: Number of blocks
pl: Liczba bloków

en: none
pl: brak

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Time
pl: Czas

en: hours
pl: godziny

en: Comment
pl: Komentarz

en: Fields
pl: Pola

en: Day
pl: Dzień

en: Hidden
pl: Ukryty

en: minutes
pl: minuty

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: First day of week
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: Hours
pl: Godziny

en: Current status
pl: Stan aktualny

en: Number of values
pl: Liczba wartości

en: Hours format
pl: Format godzin

en: 12 hrs
pl: 12 godz.

en: Validate hours
pl: Waliduj godziny

en: and
pl: i

en: number
pl: liczba

en: Number of days to show
pl: Liczba dni do wyświetlenia

en: Limit list to selected items
pl: Ogranicz listę do wybranych elementów

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
pl: Powoduje, że użytkownik może wybrać tylko spośród tych elementów, które zostały wcześniej wskazane.

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Add new @node_type
pl: Dodaj @node_type

en: Separators
pl: Separatory

en: 24 hrs
pl: 24 godz.

en: 5 minute intervals
pl: Odstępy 5 minutowe

en: Day notation
pl: Format dnia

en: This separator will be placed between the day and the hours.
pl: Ten separator pojawi się pomiędzy nazwą dnia i notacją czasu.

en: %start is later then %end.
pl: %start jest później niż %end.

en: Show all days
pl: Pokaż wszystkie dni

en: Show only open days
pl: Pokaż tylko dni, kiedy jest otwarte

en: Show next open day
pl: Pokaż następny dzień kiedy jest otwarte

en: Hide all days
pl: Ukryj wszystkie dni

en: E.g., Mon: 7:00-19:00; Tue: 7:00-19:00 becomes Mon-Tue: 7:00-19:00.
pl: Np.: Pon.: 7:00-19:00; Wt.: 7:00-19:00 staje się Pon.-Wt.: 7:00-19:00.

en: Before hours
pl: Przed zapisem godzin

en: After hours
pl: Po zapisie godzin

en: This field stores weekly 'office hours' or 'opening hours' in the database.
pl: To pole przechowuje godziny otwarcia w bazie danych.

en: Compress all hours of a day into one set
pl: Kompresuje wszystkie godziny dnia w jeden zestaw

en: Office hours (week)
pl: Godziny otwarcia (tydzień)

en: Office hours (list)
pl: Godziny otwarcia (lista)
