Office Hours (7.x-1.11) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Number of blocks
hi: खंडो की संख्या

en: none
hi: कोई नहीं

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Time
hi: समय

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Day
hi: दिन

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: unlimited
hi: असीमित

en: First day of week
hi: सप्ताह का पहला दिन

en: and
hi: और
