Office Hours (7.x-1.11) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Remove
it: Elimina

en: Number of blocks
it: Numero di blocchi

en: none
it: nessuno

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Time
it: Data e ora

en: hours
it: ore

en: Comment
it: Commento

en: Fields
it: Campi

en: Day
it: Giorno

en: Hidden
it: Nascosto

en: minutes
it: minuti

en: unlimited
it: illimitati

en: First day of week
it: Primo giorno della settimana

en: Hours
it: Ore

en: Number of values
it: Numero di valori

en: and
it: e

en: Limit list to selected items
it: Limita l'elenco alle voci selezionate

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
it: Se selezionato l'unica voce presentata all'utente sarà quella selezionata qui.

en: Formatting
it: Formattazione

en: Add new @node_type
it: Aggiungere un nuovo contenuto di tipo @node_type

en: @from to @to
it: @from a @to
