Organic groups (7.x-1.1-rc2) - en to bn translation catalogue (27 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Update
bn: আপডেট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Configure
bn: কনফিগার

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর

en: Member for
bn: যতদিন ধরে সদস্য

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়
