Organic groups (7.x-1.2) - en to mk translation catalogue (11 entries)

en: Home
mk: Дома

en: Title
mk: Наслов

en: Remove
mk: Одстрани

en: Configure
mk: Конфигурирање

en: Active
mk: Активно

en: Roles
mk: Улоги

en: Add user
mk: Додавање корисник

en: List, edit, or add user roles.
mk: Прикажување, додавање и уредување улоги на корисниците.

en: - All -
mk: - Сите -

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
mk: Управување со пристапот до можностите преку избирање дозволи за улогите.

en: Edit role
mk: Уредување улога
