Organic groups (7.x-1.2) - en to mr translation catalogue (41 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Group
mr: समुह

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Are you sure you want to join the group %title?
mr: तुम्हाला खात्री आहे, कि तुम्हाला %title ह्या समूहामध्ये सहभागी व्ह्यचा आहे ?

en: Manager
mr: व्यवस्थापक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: more
mr: आणखी

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: Update
mr: अपडेट

en: User
mr: सदस्य

en: Node
mr: शाखा

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Post
mr: लेख

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: State
mr: राज्य

en: security
mr: सुरक्षा

en: Group name
mr: समूहाचे नाव

en: group
mr: समुह

en: My groups
mr: माझे समुह

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: The update has been performed.
mr: अपडेट केल्या गेले

en: locked
mr: कुलुपबंद

en: Member for
mr: च्यासाठी सभासद

en: People
mr: लोक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: edit role
mr: प्रवेशमर्यादा संच संपादन
