Organic groups (7.x-1.3) - en to kn translation catalogue (51 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Subscribe to group
kn: ಪಂಗಡಕ್ಕೆ ಚಂದಾದಾರನಾಗು

en: Unsubscribe from group
kn: ಪಂಗಡದಿಂದ ಚಂದಾದಾರೈಕೆಯನ್ನು ಹಿಂತೆಗೆಯು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Are you sure you want to join the group %title?
kn: ತಾವು ಪಂಗಡವನ್ನು ಸೇರಬಯಸುವುದು ಖಚಿತವೇ? %title

en: Manager
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Update options
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Post
kn: ಬರಹ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Group ID
kn: ಸಮೂಹದ ಐಡಿ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: The update has been performed.
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Join
kn: ಸೇರು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Save role
kn: ಪಾತ್ರವನ್ನು ಉಳಿಸಿ

en: Save permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳನ್ನು ಉಳಿಸಿ

en: edit role
kn: ಪಾತ್ರವನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸಿ

en: Since
kn: ಇಂದ
