Organic groups (7.x-1.3) - en to nn translation catalogue (53 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Group
nn: Gruppe

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Are you sure you want to join the group %title?
nn: Er du sikker på at du vil vere med i gruppa %title?

en: Manager
nn: Grunnleggjar

en: Description
nn: Beskriving

en: more
nn: meir

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Weight
nn: Vekt

en: Name
nn: Namn

en: Field
nn: Felt

en: Update
nn: Oppdater

en: User
nn: Brukar

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Update options
nn: Val for oppdatering

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Roles
nn: Roller

en: Fields
nn: Felt

en: Contains
nn: Inneheld

en: security
nn: sikring

en: Group name
nn: Gruppenamn

en: group
nn: gruppe

en: My groups
nn: Mine grupper

en: Edit group
nn: Rediger gruppe

en: Save settings
nn: Lagre innstillingar

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Add user
nn: Legg til brukar

en: The update has been performed.
nn: Oppdatering gjennomført

en: Member for
nn: Medlem i

en: Group manager
nn: Grunnleggjar av gruppa

en: People
nn: Folk

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Permissions
nn: Rettar

en: Join
nn: Meld inn

en: Apply
nn: Bruk

en: Group description
nn: Beskriving av gruppe

en: Delete role
nn: Slett rolle

en: List, edit, or add user roles.
nn: List, rediger eller legg til brukarroller.

en: Starts with
nn: Startar med

en: Add users
nn: Legg til brukarar

en: - All -
nn: - Alle -

en: Edit role
nn: Rediger rolle.

en: Since
nn: Sidan
