Organic groups (7.x-2.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (362 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Group
fi: Ryhmä

en: Subscribe to group
fi: Seuraa ryhmää

en: Unsubscribe from group
fi: Lopeta ryhmän seuraaminen

en: Administer the suite of Organic groups modules.
fi: Ylläpidä OG moduuleja.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Are you sure you want to join the group %title?
fi: Oletko varma, että haluat liittyä ryhmään %title?

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Configure
fi: Määrittele

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Post
fi: Kirjoitus

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Group ID
fi: Ryhmän ID

en: Role name
fi: Roolin nimi

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: State
fi: Tila

en: My groups
fi: Omat ryhmät

en: Edit group
fi: Muokkaa ryhmää

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Full
fi: Kokonainen

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: Group members
fi: Ryhmien jäsenyydet

en: Pending
fi: Odottaa

en: locked
fi: lukittu

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Target type
fi: Kohdetyyppi

en: Organic groups access control
fi: Orgaanisten ryhmien pääsynhallinta

en: Entity
fi: Entiteetti

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Reference
fi: Viittaus

en: Other groups
fi: Muut ryhmät

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: User name
fi: Käyttäjän nimi

en: Migrate
fi: Muuta

en: Join
fi: Liity

en: Apply
fi: Käytä

en: Join group
fi: Liity ryhmään

en: Leave group
fi: Lähde ryhmästä

en: Add members
fi: Lisää jäseniä

en: Group description
fi: Ryhmän kuvaus

en: Copy
fi: Kopioi

en: Delete role
fi: Poista rooli

en: Manage fields
fi: Hallitse kenttiä

en: Add field
fi: Lisää kenttä

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Hide
fi: Piilossa

en: Global
fi: Yleinen

en: Save role
fi: Tallenna rooli

en: OG settings
fi: OG asetukset

en: Private group
fi: Yksityinen ryhmä

en: Add role
fi: Lisää rooli

en: You must specify a valid role name.
fi: Roolille on määritettävä kelvollinen nimi.

en: The role has been added.
fi: Rooli lisätty.

en: Save permissions
fi: Tallenna käyttöoikeudet

en: edit permissions
fi: muokkaa käyttöoikeuksia

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Subscribe user to group
fi: Merkitse käyttäjä ryhmän jäseneksi

en: Unsubscribe user from group
fi: Poista käyttäjän jäsenyys ryhmästä

en: User is group member
fi: Käyttäjä on ryhmän jäsen

en: List, edit, or add user roles.
fi: Listaa, muokkaa tai lisää käyttäjärooleja.

en: edit role
fi: muokkaa roolia

en: Bundles
fi: Paketit

en: Add users
fi: Lisää käyttäjiä

en: Group nodes
fi: Ryhmän solmut

en: Finished with an error.
fi: Valmistui virheen kanssa.

en: Processed @current out of @total.
fi: Prosessoitu @current (@total).

en: Add roles
fi: Lisää rooleja

en: Choose one or more roles you would like to assign to the selected users.
fi: Valitse yksi tai useampi rooli jonka haluat antaa valituille käyttäjille.

en: Remove roles
fi: Poista rooleja

en: Choose one or more roles you would like to remove from the selected users.
fi: Valitse yksi tai useampi rooli jonka haluat poistaa valituilta käyttäjiltä.

en: You have not chosen any role to add or remove. Please select something to do.
fi: Et ole valinnut lisättävää tai poistettavaa roolia. Valitse vähintään yksi rooli.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
fi: Roolin nimi.  Esimerkkejä: "valvoja", "toimittaja", "sivuarkkitehti".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
fi: Rooli %name on jo olemassa. Ole hyvä, valitse toinen nimi.

en: The role has been renamed.
fi: Rooli on nimetty uudelleen.

en: The role has been deleted.
fi: Rooli poistettu.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
fi: Valitse, mitä toimintoja eri rooleihin kuuluvat käyttäjät voivat käyttää.

en: Edit role
fi: Muokkaa roolia

en: View panes
fi: Näkymäpaneelit

en: Content pane
fi: Sisältöpaneeli

en: The name of the role.
fi: Roolin nimi.

en: The role ID of the role.
fi: Roolin rooli-ID.

en: Detection method
fi: Tunnistustapa

en: Edit own %type_name content
fi: Muokkaa omaa %type_name sisältöä

en: Edit any %type_name content
fi: Muokkaa kaikkea %type_name sisältöä

en: Delete own %type_name content
fi: Poista omaa %type_name sisältöä

en: Delete any %type_name content
fi: Poista kaikkea %type_name sisältöä

en: Group type
fi: Ryhmän tyyppi

en: Concatenator
fi: Yhdistäjä

en: Group content state
fi: Ryhmäsisällön tila

en: Administer all groups and permissions.
fi: Ylläpidä kaikkia ryhmiä ja oikeuksia.

en: Edit the group. Note: This permission controls only node entity type groups.
fi: Muokkaa ryhmää. Huomaa: Tämä asetus hallinnoi ainoastaan ryhmiä jotka ovat solmuentiteettejä.

en: Administer group
fi: Ylläpidä ryhmää

en: Determine if this should be a group.
fi: Määrittele, onko tämä ryhmä.

en: Determine if group should use default roles and permissions.
fi: Määrittele, käyttääkö ryhmä oletusrooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Group roles and permissions
fi: Ryhmän oikeudet ja roolit

en: Determine to which groups this group content is assigned to.
fi: Määrittele, mihin ryhmiin tämä ryhmäsisältö liitetään.

en: Groups audience
fi: Ryhmän audienssi

en: API to allow associating content with groups.
fi: API joka mahdollistaa sisällön liittämisen ryhmiin.

en: Group user roles
fi: Ryhmän käyttäjäroolit

en: Group permissions
fi: Ryhmän käyttöoikeudet

en: Filter by group permissions.
fi: Suodata ryhmän käyttöoikeuksia.

en: Group visibility
fi: Ryhmän näkyvyys

en: Group content visibility
fi: Ryhmäsisällön näkyvyys

en: Enable access control for private and public groups and group content.
fi: Ota käyttöön pääsysäännöt yksityiselle ja julkiselle ryhmäsisällölle.

en: Group context detection
fi: Ryhmäkontekstin tunnistus

en: Order of Group context detection methods.
fi: Ryhmäkontekstin tunnistustapojen järjestys.

en: Group context negotiation configuration saved.
fi: Ryhmäkontekstin neuvotteluasetus tallennettu.

en: Determine context by checking if a node is a group or a group content.
fi: Määrittele konteksti tarkistamalla onko solmu ryhmä tai ryhmäsisältöä.

en: User view
fi: Näytä käyttäjän tiedot

en: Determine context by checking if a user is a group or a group content on the 'user view' page.
fi: Määrittele konteksti tarkistamalla onko käyttäjä ryhmä tai ryhmäsisältöä "käyttäjäprofiili" sivulla.

en: User edit
fi: Muokkaa käyttäjää

en: Determine context by checking if a user is a group or a group content on the 'user edit' page.
fi: Määrittele konteksti tarkastamalla, onko käyttäjä ryhmän jäsen tai ryhmäsisältöä 'käyttäjätilin muokkaussivulla'.

en: Organic groups context
fi: OG konteksti

en: Get a group from a viewed page.
fi: Hae ryhmä näytettävältä sivulta.

en: View @label field
fi: Tarkastele @label kenttää

en: Edit @label field
fi: Muokkaa @label kenttää

en: Organic groups field access
fi: OG kenttien pääsysäännöt

en: Provide field access based on group.
fi: Tarjoa kenttien pääsysäännöt ryhmien perusteella.

en: Add Group register field group types.
fi: Lisää ryhmän rekisteröintikentän ryhmätyyppejä.

en: Organic groups register
fi: OG ryhmärekisteri

en: Allow subscribing to groups during the user registration.
fi: Salli ryhmän merkitseminen kirjautumisen yhteydessä.

en: Add a group member to %group
fi: Lisää ryhmän jäsen ryhmään %group

en: You have entered an invalid user name.
fi: Olet syöttänyt epäkelvon käyttäjänimen.

en: %user has been added to group.
fi: %user on lisätty ryhmään.

en: view permissions
fi: Lukuoikeudet

en: @bundle - @entity entity
fi: @bundle - @entity entiteetti

en: There are no Group fields attached to any bundle yet.
fi: Mihinkään nippuun ei ole vielä liitetty ryhmäkenttiä.

en: Field %field already exists in %bundle.
fi: Kenttä %field on jo olemassa nipussa %bundle.

en: In order to join any group, you must <a href="!login">login</a>. After you have successfully done so, you will need to request membership again.
fi: Liittyäksesi ryhmiin sinun on ensin <a href="!login">kirjauduttava sisään</a>. Tämän jälkeen voit anoa jäsenyyttä uudemman kerran.

en: In order to join any group, you must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> a new account. After you have successfully done so, you will need to request membership again.
fi: Liittyäksesi ryhmään sinun on <a href="!login">kirjauduttava sisään</a> tai <a href="!register">rekisteröidyttävä</a>. Kun olet tehnyt tämän, voit pyytää uudelleen ryhmän jäsenyyttä.

en: You are already a member of the group @group.
fi: Olet jo ryhmän @group jäsen.

en: @user is already a member of the group @group.
fi: Käyttäjä @user on jo ryhmän @group jäsen.

en: As the manager of %group, you can not leave the group.
fi: Ryhmän %group ylläpitäjänä et voi lähteä ryhmästä.

en: Are you sure you want to unsubscribe from the group %title?
fi: Oletko varma että haluat lopettaa seuraamasta ryhmää %title?

en: You are the group manager
fi: Olet ryhmän ylläpitäjä

en: Request group membership
fi: Hae ryhmän jäsenyyttä

en: This is a closed group. Only a group administrator can add you.
fi: Tämä on suljettu ryhmä. Vain ryhmän ylläpitäjä voi lisätä sinut.

en: Group content
fi: Ryhmän sisältö

en: Approve and deny subscription
fi: Hyväksy ja evää merkintä

en: Add people
fi: Lisää ihmisiä

en: Add group members.
fi: Lisää jäseniä ryhmään.

en: Manage the group members.
fi: Ylläpidä ryhmän jäseniä.

en: Roles (read-only)
fi: Roolit (vain luku)

en: Manage the group roles.
fi: Ylläpidä ryhmän rooleja.

en: View the group roles.
fi: Näytä ryhmän roolit.

en: Permissions (read-only)
fi: Käyttöoikeudet (vain luku)

en: Manage the group permissions.
fi: Ylläpidä ryhmän käyttöoikeuksia.

en: View the group permissions.
fi: Näytä ryhmän käyttöoikeudet.

en: Find and manage group members.
fi: Etsi ja ylläpidä ryhmän jäseniä.

en: Organic groups UI
fi: OG käyttöliittymä

en: Organic groups UI.
fi: OG käyttöliittymä.

en: OG group
fi: OG Ryhmä

en: Control access by whether or not a node is of type "Group content".
fi: Hallitse pääsyä sen perusteella, onko solmu "ryhmäsisältöä" vaiko ei.

en: Control access by whether or not a node is of type "Group".
fi: Hallitse pääsyä sen perusteella, onko solmu "ryhmä" vaiko ei.

en: OG: user permission in group
fi: OG: käyttäjän oikeudet ryhmässä

en: Group permission
fi: Ryhmäoikeus

en: Only users with the selected permission flag, in the specified group, will be able to access this.
fi: Vain käyttäjät joilla on määritelty oikeuslippu määritellyssä ryhmässä voivat lukea tämän.

en: @identifier has "@perm in @group group"
fi: @identifier on  "oikeus @perm ryhmässä @group"

en: This is description of the group.
fi: Tämä on ryhmän kuvaus.

en: Entity id
fi: Entiteetin ID

en: Get group members from group audience
fi: Hae ryhmän jäseniä ryhmän audienssista

en: List of group members
fi: Lista ryhmän jäsenistä

en: List of group managers
fi: Lista ryhmän ylläpitäjistä

en: Read the <a href='@url'>README.txt</a> file in the Organic groups module directory.
fi: Lue <a href='@url'>README.txt</a> tiedosto OG moduulin kansiossa.

en: Information about Organic Groups can also be found on the module's<a href='@og'>documentation page</a>.
fi: Tietoa OG:sta löytyy myös moduulin <a href='@og'>dokumentaatiosivulta</a>.

en: Administer Organic groups permissions
fi: Ylläpidä OG ryhmien oikeuksia

en: Request message
fi: Kutsuviesti

en: This is the text a user may send to the group administrators.
fi: Tämä on teksti jonka käyttäjä voi lähettää ryhmän ylläpitäjille.

en: No change needed in Organic groups schema.
fi: OG skeemaan ei tarvita muutoksia.

en: The human-readable description of this group membership type.
fi: Tämän ryhmäjäsenyystyypin ihmisluettava kuvaus.

en: A unique machine-readable name for this group membership type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fi: Tämän ryhmäjäsenyystyypin yksilöllinen koneluettava nimi. Nimi saa sisältää ainoastaan pieniä kirjaimia ja alaviivoja.

en: Save og membership type
fi: Tallenna OG jäsenyystyyppi

en: Delete og_membership type
fi: Poista OG jäsenyystyyppi

en: Group membership
fi: Ryhmän jäsenyys

en: group membership
fi: ryhmän jäsenyys

en: There is no content in this group.
fi: Ryhmässä ei ole sisältöä.

en: OG nodes
fi: OG solmut

en: The group that will have members and content associated with.
fi: Ryhmä johon jäsenet ja sisältö liitetään.

en: Content that will belong to a single or multiple groups.
fi: Sisältö joka kuuluu yhteen tai useampaan ryhmään.

en: OG example
fi: OG esimerkki

en: Example module to show Organic groups configuration that can be used as building block.
fi: Esimerkkimoduuli esittelemään OG:n konfigurointia jota voi käyttää rakennuspalikkana.

en: Group register
fi: Ryhmärekisteri

en: Group manager full permissions
fi: Ryhmän ylläpitäjän täydet oikeudet

en: When enabled the group manager will have all the permissions in the group.
fi: Kun käytössä, ryhmän ylläpitäjällä on kaikki ryhmän käyttöoikeudet.

en: Set the content type to be a group, that content will be associated with, and will have group members.
fi: Aseta sisältötyyppi ryhmäksi, tämä sisältö liitetään siihen ja sillä on ryhmän jäseniä.

en: To unset the group definition you should delete the "Group type" field via !url.
fi: Poistaaksesi ryhmän määrityksen sinun on poistettava "Ryhmätyyppi" kenttä osoitteessa !url.

en: Set the content type to be a group content, that can be associated with groups.
fi: Aseta sisältötyyppi ryhmäsisällöksi, tämä sisältötyyppi voidaan liittää ryhmiin.

en: Configure Organic groups fields in bundles.
fi: OG ryhmäkentät nipuissa.

en: OG: user membership in group
fi: OG: käyttäjän jäsenyys ryhmässä

en: Control access by group membership.
fi: Hallitse pääsyoikeuksia ryhmän jäsenyyden perusteella.

en: State in group
fi: Tila ryhmässä

en: Only users with the specified state in group will be able to access this.
fi: Vain käyttäjät joilla on määritelty asema ryhmässä voivat lukea tämän.

en: @identifier has "@state in @group group"
fi: @identifier on tila "@state ryhmässä @group"

en: Control access by group permission string.
fi: Hallitse pääsyoikeuksia ryhmäoikeus-merkkijonolla.

en: Crafted links to create content (nodes) for a given group.
fi: Linkit sisällön (solmujen) luomiseksi valitulle ryhmälle.

en: Content create links
fi: Sisällön luontilinkit

en: The user's OG membership
fi: Käyttäjän OG jäsenyys

en: OG membership
fi: OG jäsenyys

en: User has become a group member
fi: Käyttäjä on tullut ryhmän jäseneksi

en: A user has become a group member, but might have been not yet approved.
fi: Käyttäjä on tullut ryhmän jäseneksi mutta jäsenyyttä ei ehkä ole vielä hyväksytty.

en: User membership has been approved
fi: Käyttäjän jäsenyys on hyväksytty

en: User membership has been blocked
fi: Käyttäjän jäsenyys on estetty

en: User has been removed from group
fi: Käyttäjä on poistettu ryhmästä

en: A user has been removed from group and is no longer a group member.
fi: Käyttäjä on poistettu ryhmästä eikä ole enää ryhmän jäsen.

en: The group content determining the group audience.
fi: Ryhmän audienssin määrittelevä ryhmäsisältö.

en: Get group managers from group audience
fi: Hae ryhmän ylläpitäjiä ryhmän audienssista

en: Get group content from a group
fi: Hae ryhmäsisältöä ryhmästä

en: The group for which to fetch content.
fi: Ryhmä jolle sisältöä haetaan.

en: The entity type of the content which is to be fetched.
fi: Sisältötyyppi josta sisältöä haetaan.

en: Group content entity
fi: Ryhmäsisällön entiteetti

en: The group content which is to be added to a group.
fi: Ryhmään lisättävä ryhmäsisältö.

en: The entity which is to be removed from a group.
fi: Ryhmästä poistettava entiteetti.

en: The user who will be subscribed.
fi: Käyttäjä joka merkitään ryhmän jäseneksi.

en: The user who will be unsubscribed.
fi: Käyttäjä jonka jöäsenyys ryhmästä poistetaan.

en: User has group permission
fi: Käyttäjällä on ryhmäoikeudet

en: The permission to check for.
fi: Tarkistettava käyttöoikeus.

en: The group for which permission should be checked.
fi: Ryhmä jonka oikeudet tarkistetaan.

en: Entity is group
fi: Entiteetti on ryhmä

en: Entity is group content
fi: Entiteetti on ryhmäsisältöä

en: Evaluates to TRUE if the user is a member of the group and the membership meets the configured valid membership state.
fi: Palauttaa TRUE mikäli käyttäjä on ryhmän jäsen ja jäsenyys täyttää konfiguraatiossa määritellyt validin jäsenyyden ehdot.

en: Determines whether the entity is an active group.
fi: Määrittelee, onko entiteetti aktiivinen ryhmä.

en: Determines whether the entity is group content, i.e. it can be or is used as group content.
fi: Määrittelee, onko sisältö ryhmäsisältöä, ts. onko se käytettävissä tai käytetäänkö sitä ryhmäsisältönä.

en: OG membership type
fi: OG jäsenyystyypit

en: The entity that is a group content.
fi: Entiteetti joka on ryhmäsisältöä.

en: Show all the roles a user belongs to in a group.
fi: Näytä käyttäjän kaikki roolit ryhmässä.

en: Field %field can only be attached to %entities entity bundles.
fi: Kenttä %field voidaan liittää ainoastaan entiteettinippuihin jotka ovat tyyppiä %entities.

en: OG: Node is an OG group
fi: OG: Solmu on OG ryhmä

en: @identifier is an OG group
fi: @identifier on OG ryhmä

en: OG: Node is an OG group content
fi: OG: Solmu on OG ryhmäsisältöä

en: @identifier is an OG group content
fi: @identifier on OG ryhmäsisältöä

en: OG Group
fi: OG ryhmä

en: The entity type that can be referenced thru this field.
fi: Tämän kentän kautta viitattavissa olevan kentän tyyppi.

en: You already have a pending membership for the group @group.
fi: Sinulla on jo jäsenyys odottavassa tilassa ryhmään @group.

en: @user already has a pending membership for the  the group @group.
fi: Käyttäjällä @user on jo jäsenyys odottavassa tilassa ryhmään @group.

en: Target bundles
fi: Kohdepaketit

en: The bundles of the entity type that can be referenced. Optional, leave empty for all bundles.
fi: Entiteettiniput joihin voidaan viitata. Jätä tyhjäksi salliaksesi kaikki paketit.

en: Add entity to group
fi: Lisää entiteetti ryhmään

en: Remove entity from group
fi: Poista entiteetti ryhmästä

en: Membership states
fi: Jäsenyyden tilat

en: Entity is in group
fi: Entiteetti on ryhmässä

en: The group content which will be checked.
fi: Tarkistettava ryhmän sisältö.

en: Manage group members and content in the group.
fi: Ylläpidä ryhmän jäseniä ja sisältöä.

en: Determine if this is an OG group.
fi: Määrittele, onko tämä OG ryhmä.

en: Current OG group from context
fi: Tämänhetkinen OG ryhmä kontekstista

en: OG permission
fi: OG käyttöoikeus

en: Only users with the selected permission flag in a group retrieved from context will be able to access this display.
fi: Ainoastaan käyttäjät joilla on valittu käyttöoikeuslippu ryhmässä kontekstista haettuna voivat tarkastella tätä näkymää.

en: View the %fieldname field for existing groups.
fi: Näytä kenttä %fieldname olemassaoleville ryhmille.

en: Edit the %fieldname field for existing groups.
fi: Muokkaa kenttää %fieldname olemassaoleville ryhmille.

en: Restrict to content types
fi: Rajoita sisältötyyppeihin

en: If left empty, all possible content types are shown.
fi: Mikäli tyhjä, kaikki sisältötyypit näytetään.

en: OG memberships
fi: OG jäsenyydet

en: A list of all OG memberships of the @name entity.
fi: Lista kaikista OG jäsenyyksistä entiteetissä @name.

en: @state OG membership
fi: @state OG jäsenyys

en: A list of all OG memberships of the @name entity with @state state.
fi: Lista OG jäsenyyksistä kontekstissa @name tilassa @state.

en: OG membership from field @label
fi: OG jäsenyys kentästä @label

en: A list of all OG memberships registered in field @label.
fi: Lista kaikista OG jäsenyyksistä kentässä @label.

en: @state OG memberships from field @label
fi: @state OG jäsenyydet kentästä @label

en: A list of all OG memberships with @state registered in field @label.
fi: Lista kaikista OG jäsenyyksistä joilla on rekisteröitynä tila @state kentässä @label.

en: A list group members of the @name entity.
fi: Lista kaikista ryhmän jäsenistä entiteetissä @name.

en: @state group members
fi: @state ryhmän jäsenet

en: A list of all users of the @name entity with @state state.
fi: Lista kaikista ryhmän jäsenistä entiteetistä @name tilassa @state.

en: @entity in group @group
fi: @entity ryhmässä @group

en: Create %type_name content
fi: Luo %type_name sisältöä

en: Added table indexes to {og_membership} table.
fi: Lisättiin taulukkoindeksit {og_membership} tauluun.

en: The OG group associated with the OG membership.
fi: OG jäsenyyteen liittyvä OG ryhmä.

en: Og membership "etid" property.
fi: OG jäsenyyden "etid" ominaisuus.

en: Og membership "gid" property.
fi: OG jäsenyyden "gid" ominaisuus.

en: OG user roles in group
fi: OG käyttäjäroolit ryhmässä

en: Show all the roles a user belongs to in a group. Requires a relationship to users to be present.
fi: Näytä käyttäjän kaikki roolit ryhmässä. Vaatii että viittaus käyttäjiin on olemassa.

en: OG membership from @entity
fi: OG jäsenyys entiteetistä @entity

en: The OG membership associated with the @entity entity.
fi: Entiteettiin @entity liitetty OG jäsenyys

en: @entity from OG membership
fi: @entity OG jäsenyydestä

en: The @entity entity that is associated with the OG membership.
fi: Entiteettiin @entity liitetty OG jäsenyys

en: Group @entity from OG membership
fi: Ryhmä @entity OG jäsenyydestä

en: The @entity group that is associated with the OG membership.
fi: Ryhmä @entity joka on liitetty OG jäsenyyteen.

en: The OG groups of the logged in user
fi: Sisäänkirjautuneena olevan käyttäjän OG ryhmät

en: Choose the state to set for the selected users in the group.
fi: Valitse valituille käyttäjille ryhmässä asetettava tila.

en: Modify OG user roles
fi: Muokkaa OG käyttäjärooleja

en: Select the group type.
fi: Valitse ryhmän tyyppi.

en: Select the concatenator used to merge multiple group IDs. Remember to turn on the "Allow multiple values" option in the "more" settings for this contextual filter.
fi: Valitse useamman ryhmän ID:t yhdistämisessä käytettävä yhdistäjä. Muista kytkeä päälle "Salli useita arvoja" vaihtoehto tämän kontekstiriippuvaisen suodattimen lisäasetuksissa.

en: Current OG group of @label entity type
fi: Tämänhetkinen OG ryhmä entiteettityyppiä @label

en: The @label that is an OG group from context, if exists.
fi: @label joka on kontekstin perusteella OG ryhmä mikäli tällainen on olemassa.

en: OG context
fi: OG konteksti

en: OG context detection and selection
fi: OG kontekstin tunnistus ja valinta

en: Determine what entity type that group should be of.
fi: Määrittele, minkätyyppinen entiteettiryhmän tulisi olla.

en: Strict node access permissions
fi: Tiukat solmujen pääsysäännöt

en: Admin people View
fi: Käyttäjien ylläpitonäkymä

en: Select the View that should be used to show and control the people in the group.
fi: Valitse näkymä jota käytetään näåyttämään ja hallinnoimaan ryhmän jäseniä.

en: Select the field name, the group membership should be registered in.
fi: Valitse kenttä johon ryhmän jäsenyys rekisteröidään.

en: User %name is already subscribed to group.
fi: Käyttäjä %name on jo merkinnyt ryhmän.

en: %name has reached maximum values in field %field.
fi: %name on saavuttanut enimmäismääränsä kentässä %field.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications in the group context.
fi: Varoitus: anna ainoastaan luotetuille rooleille; tällä oikeudella on tietoturvavaikutuksia ryhmäkontekstissa.

en: Hide group field, and apply default values.
fi: Piilota ryhmäkenttä ja ota käyttöön oletusasetukset.

en: OG subscribe link
fi: OG merkintälinkki

en: OG audience list
fi: OG audienssi-lista

en: Select the field that should register the user subscription.
fi: Valitse kenttä johon käyttäjän jäsenyys tallennetaan.

en: Field %label
fi: Kenttä %label

en: Specify how OG should treat content of this type. Content may behave as a group, as group content, or may not participate in OG at all.
fi: Määrittele miten OG kohtelee tämäntyyppistä sisältöä. Sisältö voi toimia ryhmänä, ryhmäsisältönä tai olla osallistumatta lainkaan OG:hen.

en: To unset the group content definition or change the settings you should delete the "Groups audience" field via !url.
fi: Poistaaksesi ryhmäsisällön määrityksen tai muuttaaksesi asetuksia sinun on poistettava "Ryhmäaudienssi" kenttä osoitteessa !url.

en: There are no group bundles defined.
fi: Ryhmänippuja ei ole määritettynä.

en: You are already registered to another group | You are already registered to @count groups
fi[0]: Olet jo rekisteröitynyt toiseen ryhmään
fi[1]: Olet jo rekisteröitynyt @count muuhun ryhmään

en: Administer OG settings.
fi: Ylläpidä OG asetuksia.

en: OG field settings
fi: OG kenttäasetukset

en: Delete an OG field from a bundle.
fi: Poista OG kenttä nipusta.

en: Membership links
fi: Jäsenyyslinkit

en: Show membership unsubscribe and subscribe link(s) to a given group.
fi: Näytä ryhmään liittymis- ja poistumislinkit määritellylle ryhmälle.

en: Request "@type" membership to group
fi: Ano "@type" jäsenyyttä ryhmässä

en: Subscribe to group using "@type" membership
fi: Merkitse ryhmä käyttäen jäsenyyttä tyyppiä "@type"

en: Unsubscribe link
fi: Lopeta ryhmän seuraaminen -linkki

en: Membership types
fi: Jäsenyystyypit

en: Select the membership types. If none are selected, all the accessible will be presented.
fi: Valitse jäsenyystyypit. Mikäli yhtäkään ei ole valittuna, kaikki käytettävissä olevat näytetään.

en: Include membership type name on single membership type
fi: Sisällytä jäsenyystyypin nimi yksittäiseen jäsenyystyyppiin

en: When disabled and there is only a single membership type enabled, the membership type name will not be appended to the subscribe link.
fi: Tämän ollessa poissa käytössä tilanteessa jossa ainoastaan yksi jäsenyystyyppi on määriteltynä, jäsenyystyypin nimeä ei näytetä merkitsemislinkissä.

en: Membership links for all accessible membership types
fi: Jäsenyyslinkit kaikkiin käytettävissä oleviin jäsenyystyyppeihin

en: Membership links for @types membership types
fi: Jäsenyyslinkit @types jäsenyystyyppeihin

en: Membership link | Membership links
fi[0]: Jäsenyyslinkki
fi[1]: Jäsenyyslinkit

en: The group audience field to prepopulate.
fi: Esipopuloitava ryhmäaudienssi.

en: OG behavior
fi: OG käyttäytyminen

en: Error: The selected "Target type" %entity does not have bundles that are a group type
fi: Virhe: Valitulla "kohdetyypillä" %entity ei ole nippuja jotka ovat ryhmätyyppejä

en: The bundles of the entity type acting as group, that can be referenced. Optional, leave empty for all bundles.
fi: Sisältötyypin niput jotka käyttäytyvät ryhminä ja joihin voidaan viitata. Ei pakollinen, jätä tyhjäksi käyttääksesi kaikkia nippuja.

en: Select the membership type that will be used for a subscribing user.
fi: Valitse ryhmään liittyvälle käyttäjälle asetettava jäsenyystyyppi.

en: Re-populate group ID and group entity, deprecating the OG group entity.
fi: Uudelleenluo ryhmän ID ja ryhmäentiteetti samalla ohittaen OG ryhmäentiteetin.

en: Update the group ID in user roles.
fi: Päivitä ryhmän ID käyttäjärooleihin.

en: OG membership from a group node and user
fi: OG jäsenyys ryhmäsolmusta ja käyttäjästä

en: Get the OG membership context from an a node that is a group and user.
fi: Hae OG konteksti solmusta joka on ryhmä ja käyttäjä.

en: URL (content create)
fi: URL (sisällön lisäys)

en: Group manager default roles
fi: Ryhmän ylläpitäjän oletusroolit

en: Select the role(s) a group manager will be granted upon creating a new group.
fi: Valitse rooli(t) jotka ryhmän ylläpitäjälle annetaan uutta ryhmää luotaessa.

en: Roles in @entity-label - @bundle-label
fi: Roolit entiteetissä @entity-label - @bundle-label

en: Allow non-members to request membership to a group (approval required).
fi: Salli muiden kuin ryhmän jäsenten anoa ryhmän jäsenyyttä (vaatii hyväksynnän).

en: Subscribe to group (no approval required)
fi: Merkitse ryhmä (ei vaadi hyväksyntää)

en: Allow non-members to join a group without an approval from group administrators.
fi: Salli muiden kuin ryhmän jäsenten liittyä ryhmään ilman ryhmän ylläpitäjän hyväksyntää.

en: Allow members to unsubscribe themselves from a group, removing their membership.
fi: Salli ryhmän jäsenten poistua ryhmästä samalla poistaen heidän jäsenyytensä.

en: Users may allow or deny another user's subscription request.
fi: Käyttäjät voivat hyväksyä tai evätä toisen käyttäjän merkitsemispyyntöjä.

en: Users may add other users to the group without approval.
fi: Käyttäjät voivat lisätä käyttäjiä ryhmään ilman hyväksyntää.

en: Edit role's permissions
fi: Muokkaa roolin käyttöoikeuksia

en: Determine access to features by selecting permissions for role.
fi: Määrittele pääsy ominaisuuksiin valitsemalla käyttöoikeudet roolille.

en: Configure Organic groups group type permissions.
fi: Säädä OG:n ryhmätyyppi-oikeuksia.

en: Configure Organic groups group type roles.
fi: Ylläpidä OG ryhmätyyppirooleja.
