Organic groups (7.x-2.0-beta3) - en to ro translation catalogue (78 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Group
ro: Grup

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Enabled
ro: Activat

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Field
ro: Câmp

en: Default
ro: Implicit

en: User
ro: Utilizator

en: Configure
ro: Configurează

en: Node
ro: Nod

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Post
ro: Postare

en: Roles
ro: Roluri

en: Group ID
ro: ID-ul grupului

en: Role name
ro: Numele rolului

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Add user
ro: Adaugă utilizator

en: Pending
ro: În așteptare

en: locked
ro: blocat

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Features
ro: Caracteristici

en: Target type
ro: Tipul țintei

en: Entity
ro: Entitate

en: People
ro: Persoane

en: Blocked
ro: Blocat

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: User name
ro: Nume utilizator

en: Apply
ro: Aplică

en: Delete role
ro: Şterge rolul

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: Add field
ro: Adaugă câmp

en: Permission
ro: Permisiune

en: Hide
ro: Ascunde

en: Save role
ro: Salvează rolul

en: Add role
ro: Adaugă un rol

en: You must specify a valid role name.
ro: Trebuie să specificaţi un nume valid pentru rol.

en: The role has been added.
ro: Rolul a fost adăugat.

en: Offset
ro: Decalaj

en: Save permissions
ro: Salvează permisiunile

en: edit permissions
ro: modificare permisiuni

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: List, edit, or add user roles.
ro: Afişează, editează sau adaugă roluri utilizator.

en: edit role
ro: modifică rolul

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Add roles
ro: Adaugă roluri

en: Remove roles
ro: Elimină roluri

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
ro: Numele pentru acest rol. De exemplu: "moderator", "editor", "webmaster".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
ro: Rolul cu numele %name există deja. Vă rugăm algeţi alt nume de rol.

en: The role has been renamed.
ro: Rolul a fost redenumit.

en: The role has been deleted.
ro: Rolul a fost şters.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
ro: Determină accesul la facilitaţi prin selectarea permisiunilor pentru roluri.

en: Edit role
ro: Editează rol

en: Content pane
ro: Panou conținut

en: The name of the role.
ro: Numele rolului.

en: Detection method
ro: Metodă de detectare

en: Group type
ro: Tipul de grup

en: Group content
ro: Conținutul grupului

en: Asc
ro: Ascendent
