Organic groups (7.x-2.0-rc1) - en to he translation catalogue (102 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Group
he: קבוצה

en: Organic groups
he: קבוצות אורגניות

en: Administer the suite of Organic groups modules.
he: נהל את סוויטת מודולי הקבוצות האורגניות.

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Are you sure you want to join the group %title?
he: האם אתה בטוח שברצונך להצטרף לקבוצה %title?

en: Description
he: תיאור

en: more
he: עוד

en: Enabled
he: מופעל

en: Reset
he: איתחול

en: Weight
he: משקל

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Field
he: שדה

en: Teaser
he: תקציר

en: User
he: משתמש

en: Configure
he: הגדרות

en: Node
he: פריט תוכן

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Post
he: הודעה

en: Roles
he: תפקידים

en: Group ID
he: מזהה קבוצה

en: Role name
he: שם תפקיד

en: Field name
he: שם שדה

en: Fields
he: שדות

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: Edit group
he: ערוך קבוצה

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Add user
he: הוספת משתמש

en: Group members
he: חברי קבוצה

en: Pending
he: ממתינות

en: locked
he: נעול

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: Features
he: פיצ'רים

en: Target type
he: סוג יעד

en: Organic groups access control
he: בקרת גישה לקבוצות אורגניות

en: Entity
he: יישות

en: People
he: משתמשים

en: Blocked
he: חסום

en: Other groups
he: קבוצות אחרות

en: Permissions
he: הרשאות

en: User name
he: שם משתמש

en: Join
he: הצטרף

en: Apply
he: החל

en: Join group
he: הצטרף לקבוצה

en: Leave group
he: עזוב קבוצה

en: Add members
he: הוספת

en: Group description
he: תיאור קבוצה

en: Delete role
he: מחיקת תפקיד

en: Manage fields
he: ניהול שדות

en: Add field
he: הוספת שדה

en: Permission
he: הרשאה

en: Hide
he: הסתרה

en: Global
he: כללי

en: Save role
he: שמירת תפקיד

en: Private group
he: קבוצה פרטית

en: Add role
he: הוספת תפקיד

en: You must specify a valid role name.
he: יש להזין שם תפקיד תקין.

en: The role has been added.
he: התפקיד החדש נשמר.

en: Offset
he: היסט

en: Save permissions
he: שמירת הרשאות

en: edit permissions
he: עריכת הרשאות

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Subscribe user to group
he: רשום משתמש לקבוצה

en: Unsubscribe user from group
he: בטל רישום משתמש לקבוצה

en: User is group member
he: המשתמש חבר בקבוצה

en: List, edit, or add user roles.
he: הצגה, עדכון או הוספה של תפקידים.

en: edit role
he: עדכון תפקיד

en: Add users
he: הוסף משתמשים

en: Add roles
he: הוסף תפקידים

en: Choose one or more roles you would like to assign to the selected users.
he: בחרו תפקיד אחד או יותר שברצונכם לשייך למשתמשים שנבחרו.

en: Remove roles
he: הסר תפקידים

en: Choose one or more roles you would like to remove from the selected users.
he: בחר תפקיד אחד או יותר להסרה מהמשתמשים הבחורים.

en: You have not chosen any role to add or remove. Please select something to do.
he: לא בחרת תפקיד להוספה או הסרה.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
he: שם התפקיד. לדוגמא: "עורך", "כתב", "עורך ראשי", "מנהל אתר".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
he: התפקיד %role כבר קיים. אנא בחר שם תפקיד אחר.

en: The role has been renamed.
he: שונה שם התפקיד.

en: The role has been deleted.
he: התפקיד נמחק.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
he: קבע את הרשאות הגישה ע"י בחירת הרשאות לתפקידים.

en: Edit role
he: עדכון תפקיד

en: Detection method
he: שיטת זיהוי

en: Group type
he: סוג קבוצה

en: Your groups
he: הקבוצות שלך

en: Administer group
he: נהל את הקהילה

en: Group permissions
he: הרשאות קבוצה

en: view permissions
he: הצגת הרשאות

en: Request group membership
he: בקשה לחברות בקבוצה

en: Asc
he: סדר עולה

en: The entity type that can be referenced thru this field.
he: סוג היישות שניתן לייחס אליה באמצעות שדה זה

en: Manage permissions
he: ניהול הרשאות
