Organic groups (7.x-2.2) - en to vi translation catalogue (91 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Group
vi: Nhóm

en: Subscribe to group
vi: Đăng ký vào nhóm

en: Unsubscribe from group
vi: Hủy đăng ký khỏi nhóm

en: Organic groups
vi: Nhóm

en: Administer the suite of Organic groups modules.
vi: Quản lí các mô-đun OG.

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Are you sure you want to join the group %title?
vi: Bạn có chắc chắn muốn tham gia nhóm %title?

en: Description
vi: Mô tả

en: more
vi: thêm

en: Enabled
vi: Bật

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: None
vi: Không có

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Field
vi: Trường

en: Teaser
vi: Bản tóm lược

en: User
vi: Người dùng

en: Configure
vi: Cấu hình

en: All
vi: Tất cả

en: Active
vi: Hoạt động

en: Post
vi: Bài gửi

en: Roles
vi: Vai trò

en: Comment
vi: Bài bình luận

en: Role name
vi: Tên vai trò

en: Field name
vi: Tên trường

en: Fields
vi: Các trường

en: State
vi: Bang

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Edit group
vi: Sửa nhóm

en: Save settings
vi: Lưu các thiết lập

en: Defaults
vi: Các mặc định

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Full
vi: Đầy đủ

en: Add user
vi: Thêm người dùng

en: Group members
vi: Các thành viên nhóm

en: Pending
vi: Đang treo

en: locked
vi: đã bị khóa

en: The changes have been saved.
vi: Thay đổi đã được lưu lại.

en: Features
vi: Tính năng

en: Target type
vi: Kiểu đích

en: Organic groups access control
vi: Quản lí truy cập nhóm OG.

en: People
vi: Mọi người

en: Blocked
vi: Đã khóa

en: Other groups
vi: Nhóm khác

en: Permissions
vi: Quyền

en: User name
vi: Tên người dùng

en: Join
vi: Tham gia

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Join group
vi: Tham gia nhóm

en: Leave group
vi: Rời nhóm

en: Add members
vi: Thêm thành viên

en: Group description
vi: Ghi chú nhóm

en: Delete role
vi: Xóa vai trò

en: Manage fields
vi: Quản lý trường

en: Add field
vi: Thêm trường

en: Permission
vi: Quyền

en: Hide
vi: Ẩn

en: Global
vi: Chung

en: Save role
vi: Lưu vai trò

en: Private group
vi: Nhóm riêng

en: Add role
vi: Tạo vai trò

en: You must specify a valid role name.
vi: Bạn phải chọn một tên vai trò hợp lệ.

en: The role has been added.
vi: Đã tạo vai trò mới.

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Save permissions
vi: Lưu các quyền

en: edit permissions
vi: sửa quyền

en: Subscribe user to group
vi: Đăng kí người dùng vào một nhóm

en: Unsubscribe user from group
vi: Bỏ thành viên ra khỏi nhóm

en: User is group member
vi: Người dùng là thành viên nhóm

en: List, edit, or add user roles.
vi: Liệt kê, chỉnh sửa hoặc thêm vai trò người dùng.

en: edit role
vi: sửa vai trò

en: Add users
vi: Thêm thành viên

en: Edit link
vi: Sửa liên kết

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
vi: Đặt tên cho vai trò này. Ví dụ: "điều hành", "tổng biên tập", "thiết kế".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
vi: Tên vai trò %name đã tồn tại. Vui lòng chọn một tên khác.

en: The role has been renamed.
vi: Đã đổi tên cho vai trò.

en: The role has been deleted.
vi: Đã xóa vai trò.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
vi: Cấp quyền truy cập vào các tính năng bằng cách chọn hộp kiểm cho vai trò tương ứng.

en: Edit role
vi: Chỉnh sửa vai trò

en: Content pane
vi: Khung nội dung

en: Detection method
vi: Phương thức phát hiện

en: Asc
vi: Tăng dần
