Organic groups (7.x-2.3) - en to am translation catalogue (33 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Group
am: ቡድን

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Configure
am: ውቀር

en: Active
am: ገባሪ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Save settings
am: ቅንብሮቹን አስቀምጥ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Add user
am: ተጠቃሚ ጨምር

en: locked
am: የተቆለፈ

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Add role
am: ሚና ጨምር

en: Save permissions
am: ፍቃዶችን አስቀምጥ

en: edit permissions
am: ፈቃዶችን አርትእ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: List, edit, or add user roles.
am: ሚናዎችን ዘርዝር፣ ጨምር እንዲሁም አርትእ።

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
am: ለሚናዎች ፍቃዶችን በመምረጥ ሊደረስባቸው የሚችሉትን ባህሪዎች ወስን።

en: Edit role
am: ሚና አርትእ
