Organic groups (7.x-2.3) - en to th translation catalogue (45 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Delete
th: ลบ

en: Subscribe to group
th: สมัครเข้าร่วมกลุ่ม

en: Unsubscribe from group
th: ยกเลิกการสมัครเข้าร่วมกลุ่ม

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: None
th: ไม่มี

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: edit
th: แก้ไข

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: All
th: ทั้งหมด

en: Role name
th: ชื่อของระดับผู้ใช้

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: State
th: รัฐ

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: Add user
th: เพิ่มผู้ใช้

en: locked
th: ถูกล็อค

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: People
th: บุคคล

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: !name field is required.
th: ช่อง !name จำเป็นต้องกรอก

en: Delete role
th: ลบบทบาทผู้ใช้

en: Manage fields
th: จัดการช่องรับข้อมูล

en: Add field
th: เพิ่มช่องรับข้อมูล

en: Hide
th: ซ่อน

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Save role
th: บันทึกระดับผู้ใช้

en: Add role
th: เพิ่มระดับผู้ใช้

en: You must specify a valid role name.
th: ท่านต้องกำหนดชื่อระดับผู้ใช้ให้ถูกต้อง

en: The role has been added.
th: เพิ่มระดับผู้ใช้แล้ว

en: Save permissions
th: บันทึกสิทธิ์

en: edit permissions
th: แก้ไขสิทธิ์

en: List, edit, or add user roles.
th: แสดง, แก้ไข, หรือ เพิ่มระดับผู้ใช้

en: edit role
th: แก้ไขระดับผู้ใช้

en: Edit link
th: แก้ไขลิงก์

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
th: ชื่อของระดับผู้ใช้นี้ เช่น "moderator", "editorial board", "site architect"

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
th: มีชื่อระดับ %name อยู่แล้ว กรุณาเลือกชื่ออื่น

en: The role has been renamed.
th: เปลี่ยนชื่อระดับผู้ใช้แล้ว

en: The role has been deleted.
th: ลบระดับผู้ใช้แล้ว

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
th: เลือกสิทธิ์ในการเข้าใช้งานแต่ละส่วนของเว็บไซต์ โดยเลือกตามระดับผู้ใช้

en: Edit role
th: แก้ไขระดับผู้ใช้
