Organic groups checkboxes (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Organic groups
de: Organische Gruppen

en: My groups
de: Meine Gruppen

en: Other groups
de: Andere Gruppen

en: Input type
de: Eingabe-Typ

en: Automatically decide the input according to user permissions (Recommended)
de: Die Eingabe automatisch, den Benutzerrechten entsprechend, bestimmen (empfohlen)

en: Never show "other groups"
de: "Andere Gruppen" nie anzeigen

en: Always show "other groups"
de: "Andere Gruppen" immer anzeigen

en: Select the groups this content should be associated with.
de: Die Gruppen auswählen, mit denen dieser Inhalt in Verbindung stehen soll.

en: There are no groups you can select from.
de: Es gibt keine Gruppen, die gewählt werden könnten.

en: Select the input type that should be used to get the groups audience. Note that the <em>Always show "other groups"</em> option will show all groups including the ones the user is a not a member of.
de: Achtung: Wenn <em>"Andere Gruppen" immer anzeigen</em> gewählt wurde, werden alle Gruppen angezeigt, auch wenn der Benutzer kein Mitglied ist.
