Og comments access (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Subject
fr: Objet

en: Comments
fr: Commentaires

en: edit
fr: modifier

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Update options
fr: Mettre à jour les options

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Operation
fr: Opération

en: Leave blank for %anonymous.
fr: Laisser vide pour %anonymous.

en: The update has been performed.
fr: La mise à jour a été effectuée.

en: Published comments
fr: Commentaires publiés

en: No comments available.
fr: Aucun commentaire disponible.

en: Publish the selected comments
fr: Publier les commentaires sélectionnés

en: Unpublish the selected comments
fr: Retirer les commentaires sélectionnés

en: Posted in
fr: Posté sur

en: Delete the selected comments
fr: Supprimer les commentaires sélectionnés

en: Select one or more comments to perform the update on.
fr: Sélectionnez un ou plusieurs commentaires pour effectuer la mise à jour.

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
fr: Lister et modifier les commentaires du site et la file d'attente d'approbation des commentaires.

en: Unapproved comments
fr: Commentaires non approuvés
