Og comments access (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Author
hi: लेखक

en: Organic groups
hi: जैविक समूह

en: Subject
hi: विषय

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: edit
hi: संपादन करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Update options
hi: सुधार के वैकल्पिक तरीके

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Operation
hi: काम

en: Leave blank for %anonymous.
hi: %anonymous के लिये खाली छोड़ें।

en: The update has been performed.
hi: सुधार किया गया है।

en: Published comments
hi: प्रकाशित कमेन्ट

en: No comments available.
hi: कोई कमेन्ट उपलब्ध नहीं है|

en: Publish the selected comments
hi: चुने गये कमेन्टों को प्रकाशित करें।

en: Unpublish the selected comments
hi: चयन किये हुये कमेन्टों को अप्रकशित करें।

en: Posted in
hi: में प्रकाशित किया गया था

en: Delete the selected comments
hi: चुने गये कमेन्टों को  मिटाएँ|
