Og comments access (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Author
id: Penulis

en: Organic groups
id: Kelompok organik

en: Subject
id: Judul

en: Administration
id: Administrasi

en: Comments
id: Komentar

en: Update
id: Perbarui

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Anonymous
id: Anonim

en: Operation
id: Operasi

en: Leave blank for %anonymous.
id: Kosongkan jika ingin sebagai %anonymous.

en: The update has been performed.
id: Pembaruan sudah dilakukan.

en: Published comments
id: Komentar yang diterbitkan

en: No comments available.
id: Tidak ada komentar.

en: Publish the selected comments
id: Publikasikan komentar yang dipilih

en: Unpublish the selected comments
id: Tidak publikasikan komentar yang dipilih

en: Posted in
id: Dalam

en: Delete the selected comments
id: Hapus komentar yang dipilih

en: Select one or more comments to perform the update on.
id: Pilih satu atau lebih komentar untuk melaksanakan pembaruan.

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
id: Mendaftar dan mengedit komentar situs dan antrian persetujuan komentar.

en: Unapproved comments
id: Komentar yang tidak disetujui
